Dermaroller je jedna z najmodernejších metód a jedna z najefektívnejších zákrokov na nasledujúce kožné problémy:

- Vyhladenie vrások
- Vyhladenie vpadnutých jaziev a jaziev po akné
- Na odstránenie strií
- Na zvýšenie flexibility a pružnosti kože

 

DERMAROLLER = Kolagénová indukčná terapia (vpichovanie kyseliny hyalurónovej)

 

Ako sa môžu tieto rôzne problémy vyriešiť jednou liečbou? Čo je v nich společné? (vráska, jazvy po akné, stria)

Nedostatok kolagénu! Totiž keby naše telo produkovalo via kolagénu, tak by sme nezápasili s uvedenými problémami – ani s jedným z nich. Pomocou ošetrenia dermaroller-om sa vytváranie vlastného kolagénu prirodzenou metódou na miestach, kde ho použijeme oživí. Pomáha prejsť, alebo hoci aj obrániť proces spojený s ubúdaním kolagénu.

Z čoho pozostáva dermaroller alebo indukčné ošetrenie kolagénom?

Toto ošetrenie sa vykonáva pomocou valca, na kterého povrchu je mnoho pichliačov, tŕňov. Tieto pichliače, závisíc na dĺžke ihly, anikajú aj 1,5 mm hlboko do kože.

Prečo je to pre nás dobré?

Pretože táto metóda účinne podnecuje tvorbu kolagénu. Pichliače „rozbijú“ staré zväzky kolagénu, ktoré zachovávajú vrásky, vpadnuté jazvy a strie.

Ako metóda funguje?

Takto spôsobené mikrojazvy uvedú do pohybu vytváranie vlastného kolagénu v hlbších vrstvách kože. Tŕne len vniknú do kože ale neodstraňujú jej povrch, jako to býva pri omladzovaní pleti laserom. Takto sa aj doba rekonvalescencie stáva oveľa kratšou. Akonáhle koža trochu opuchne, stopy po pichnutiach sa začnú okamžite hojiť. To naštartuje proces vynikajúcej regenerácii jaziev organizmu, počas ktorej sa vytvárajú nové pružné vlákna. Proces trvá 6 mesiacov.

Aká dlhá je doba rekonvalescencie?

Závisiac na dĺžke pichliačov (podľa hĺbky jaziev a vrások) sú to 1-3 dni

Na ktorých partiách teľa je aplikovatelný?

Prakticky všade, jako napríklad na tváry, ramenách, krku, pod očami, na bruchu, na prsech, na stehnách, na zadnici, na rukách, na prstoch atď.

Koľkokrát je ošetrenie potrebné opakovať pre dosiahnutie žiadaného výsledku?

Ošetrenie je zvyčajne potrebné opakovať 3-krát každý druhý mesiac. Necháme kožu relaxovať až dosedy, kým sa úplne nevylieči.

Komu sa to neodporúča?

Diabetikom, tehotným ženám a tým, ktorí majú predispozíciu k tvorbe keloidov. Tomu, kto má herpes, sa odporúča preventívne brať lieky proti herpesu.

Je ošetrenie bolestivé?

Nie! U mňa v kozmetickom salóne sa ošetrenie vykonáva pomocou krému s anestetickým účinkom, takto spôsobuje len minimálnu nepríjemnosť

Komu odporúčame ošetrenie dermarollerom?

Tým, ktorí nechcú vyplatiť vysokú sumu na drhú laserovú omladzovaciu kúru. Toto ošetrenie je alternativou laserového ošetrenia, ale v porovnaní s laserom je lacnejšie a nieje potrebné po zákroku ostávať týždne doma. Taktiež veľmi pomáha roztiahnutým žilám a cievam. Môže sa vykonávať aj v lete.

Aké vedlajšie účinky má ošetrenie?

Môže spôsobiť krátkodobú červeň a napuchnutie pleti, pre ktoré nieje potrebné zostávať doma. V niektorých prípadoch počas regenerácie kože sa môžu vyskytnúť mílie (drobné biele bodky), ktoré sú však ľahko odstranitelné. Zriedkakedy sa na ošetrených miestach môže vyskytnúť akné.